logo
logo

Operowo, czyli Stanisław Moniuszko “Verbum nobile”

W maju będziemy świętować 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, mistrza polskiej pieśni i twórcy opery narodowej. Z tej też okazji lutowy koncert Filharmonii Narodowej poświęcony był twórczości tego wybitnego artysty.

Wyjątkowe święto!

Tuż przed feriami, nasi najmłodsi uczniowie zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków, by podziękować im za to jak ważną rolę pełnią w ich życiu. Były tańce, były piosenki, były sztuczki magiczne, było zabawne przedstawienie, były prezenty, ale przede wszystkim były uściski, buziaki i moc wzruszeń. 

Ferie w szkole – dzień piąty

Było sportowo i technicznie. Zmarzły nam nosy, ale przyjemność z jeżdżenia na sankach była tego warta! Okazało się również, że makaron nie służy tylko do jedzenia, ale jest świetnym, choć trudnym materiałem budowlanym.

Ferie w szkole – dzień czwarty

Polonistyczny czwartek to zabawy inspirowane Panem Kleksem. Nie mogło więc zabraknąć nauki o piegach i kleksografii. Duża niespodziankę sprawił nam tata Kuby i Jasia, który odwiedził nas ze zwierzętami, by porozmawiać o tym jak wygląda zima w świecie zwierząt. Obowiązkowym punktem programu było również “kino” 

Ferie w szkole – dzień trzeci

Środa byłą matematycznym wyzwaniem. Mieliśmy do rozwiązania mnóstwo zagadek, układaliśmy tangramy, graliśmy w bingo, ale przede wszystkim obliczaliśmy proporcje ciasta na najlepsze na świecie gofry. Było pysznie!
See more premium WordPress themes by TommusRhodus